blank

مرکز مشاوره روانشناسی مفید    

ما به کیفیت زندگی می اندیشیم و به دانش‌آموزان و والدین‌شان کمک می‌کنیم تا در فراز و نشیب‌های زندگی حرکت کنند، چه دست اندازی کوچک یا مانعی ترسناک

مجتمع آموزشی مفید به امید خدا و در پاسخ به درخواستها و نیازهای اولیای محترم مدارس اقدام به تأسیس مرکز مشاوره روانشناسی مفید نموده است.

تیم مجرب بکارگرفته شده در این مرکز زیر نظر سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران قادر هستند تا در زمینه‌های ذیل خدمات فردی و گروهی (کارگاه و سخنرانی) ارائه دهند.

کودک: رویکرد ما برای شروع کار با کودکان با ارزیابی کامل از رشد و عملکرد آنها آغاز می شود، زیرا ما به دنبال درک مشکل ارائه شده و همچنین مسائل اساسی هستیم. ما تمام جنبه‌های زندگی و تجربه کودک را ارزیابی می‌کنیم تا مرحله رشد فعلی و نقاط قوت او را به بهترین شکل درک کنیم و در عین حال به دنبال شناسایی مناطقی هستیم که نیاز به توجه، اصلاح یا بهبود دارند. پس از تشخیص، یک جلسه بازخورد پیگیری برای ارائه یافته ها و توصیه های دقیق قبل از تعامل با کودک یا خانواده برگزار می شود. هنگامی که خدمات در حال انجام است، ممکن است با همکاری والدین، به صورت مداوم ادامه دهیم تا فرآیند خود را به بهترین نحو اطلاع دهیم و مناسب‌ترین استراتژی‌ها و منابع مفید را در حین حرکت به جلو شناسایی کنیم. ما در کمک به کودکانی که مشکلاتی مانند اضطراب بیش از حد، مشکلات توجه و خشم را تجربه می‌کنند، تخصص داریم و با آنها بازی می‌کنیم تا به اهمیت شناسایی شرایط یا عوامل بازدارنده که مانع پیشرفت می‌شوند، پی ببرند.

نوجوان: نوجوانی دوره رشد منحصر به فردی را نشان می دهد که با رشد روشن فکری، کاوش هویت، هدایت گروه های اجتماعی و افزایش استقلال مشخص می شود. مبارزات در این مناطق غالباً چالش برانگیز و کاملاً طبیعی است، اما سزاوار یک نگاه دقیق است. نوجوانانی که مساله دارند با ابزارهای مختلفی برای تسلط بر این وظایف رشدی حمایت می شوند. رویکرد ما نسبت به مسائل رایج نوجوانان، از جمله تغییرات هورمونی، مشکلات یادگیری، پویایی خانواده، تصویر بدن، و عزت نفس حساس است. روانشناس ما سعی می‌کند نوجوانان را به مشارکت در تصمیم گیری در مورد اهداف و تعیین جهت دعوت می کند. از طریق آن نوجوانان می‌توانند مهارت‌های جدیدی را که منعکس‌کننده یک هویت مستقل است، تمرین کنند، زیرا یاد می‌گیرند مسئولیت اعمال، تصمیم‌ها و نتایج خود را بر عهده بگیرند.

برخی از کودکان و نوجوانان در مراحل مختلف رشد خود دچار مشکل می شوند و برخی در یادگیری با چالش هایی مواجه می شوند. با این حال، در صورت تداوم این وضعیت، شناسایی مشکلات یا ضعف‌هایی که زمینه ساز مشکلات فرزند شما هستند و موفقیت تحصیلی و اجتماعی او را تضعیف می‌کنند، ممکن است مفید باشد. علائمی که ممکن است نشان دهد کودک یا نوجوان نیاز به توجه یا کمک بیشتری دارد، ناامیدی مربوط به کار مدرسه در کلاس درس یا با تکالیف، عدم موفقیت تحصیلی یا عدم مشارکت یا انگیزه، مقاومت مدرسه، رفتار اجتنابی (ممکن است معده درد یا سردرد را بیان کند)، یا تنفر ظاهری از مدرسه، مشکلات اجتماعی یا عاطفی مداوم. اگر فرزند شما هر یک از این مشکلات را تجربه می کند، یک  ارزیابی روانی-تربیتی می تواند اطلاعات مهمی را شناسایی کند تا به شما در درک نیازهای فرزندتان و ارائه کمک در خانه و مدرسه کمک کند.

خانواده و فرزند پروری: مهارت های فرزندپروری موثر را می توان به سرعت آموخت و اجرا کرد. نباید آنها را دست کم گرفت، اهمیت‌شان برای هماهنگی در خانه و کودکان شاد و سازگار اساسی است.

سرفصل برخی راه‌حل‌ها و روش‌هایی که مشاوران و روانشناسان ‌ما روی آن کار می‌کنند: روش‌های فرزندپروری، استراتژی هایی برای بهبود ارتباطات و روابط والدین و فرزند، درک مسائل اساسی مهم با توجه به رشد کودک، تعیین حد مؤثر و انضباط کودک و راه‌حل‌های موثر برای درگیری خواهر و برادر.

پیش از ازدواج: جلسات، کارگاه‌ها و آزمون‌های مشاوره قبل از نامزدی و ازدواج مرکز ما، نقاط قوت و چالش‌های موجود در رابطه شما را شناسایی می‌کند و بینش و ابزارهایی را برای تاثیر مثبت بر رابطه یا قطع آن ارائه می‌دهد.

زوج درمانی: زوج درمانی کمک می‌کند تا در درک و حل تعارضات و بهبود روابط زوج‌ها درست عمل شود و ابزارهایی را برای برقراری ارتباط بهتر، مذاکره در مورد اختلافات، حل مشکل موثرتر و حتی اختلاف نظرها به شیوه ای سازنده تر و سالم تر فراهم می کند. مشکلات رایج ممکن است در طیف وسیعی از سناریوهای ارائه شده شناسایی شوند. ممکن است شریک زندگی شما از سر کار به خانه بیاید و کناره گیری کند تا زمان قابل توجهی را با تلفن همراه بگذراند. شاید متوجه شده باشید که هفته ها “مکالمه واقعی” نداشته اید یا دیگر به سختی ارتباط برقرار کرده اید. اغلب اوقات مشاجره‌های مکرر و شدیدتری بر سر مسائل مالی دارید. یا صمیمیت از بین رفته است. اینها همه نشانه های جدی هستند که زمان آن فرا رسیده است که با کسی صحبت کنید که می تواند کمک کند. این نقش یک زوج درمانگر و اولین قدم برای دریافت جهت و راهنمایی است که برای نجات و بازسازی رابطه خود نیاز دارید.

شماره تماس و پشتیبانی واتس آپ: ٠٩٩٢۴٢٢٠٧۶٧