آغاز پیش ثبت نام

درباره ما

مدرسه‌ی مفید قدمتی نزدیک به ۵۰ سال دارد؛ یعنی زمانی که مؤسسان مؤسسه خیریه‌ی مکتب امیرالمومنین (ع)، با محوریت حضرت آیت الله موسوی اردبیلی بر آن شدند تا با هدف اشاعه‌ی فرهنگ دینی، مدرسه‌ای را تأسیس کنند. این مدرسه سال ۱۳۵۱ در حوالی میدان انقلاب، با مدرسه‌ی راهنمایی آغاز به کار کرد. پس از مدتی با تأسیس دبیرستان، به خیابان زنجان منتقل شد. بعد از گذشت بیش از دو دهه، راهنمایی و دبیرستان مدرسه مفید دو نیز در سال‌های ۱۳۷۱ و ۱۳۷٦ در منطقه‌ی قیطریه‌ی تهران، در بلوار کاوه تأسیس شدند. شعبه‌ی سوم دبیرستان مفید، با گرایش رشته علوم انسانی علاوه بر رشته‌ی ریاضی و فیزیک در سال ۱۳٨۳ در حوالی میدان ونک آغاز به کار کرد که پس از مدتی به شهرک قدس حوالی خیابان درختی منتقل شد. پس از آن، با توجه به احساس ضرورت و اهمیت مقطع دبستان، واحد پیش‌دبستان و دبستان مفید نیز در سال ۱۳٨٨ در خیابان شریعتی فعالیت خود را آغاز کرد. از سال تحصیلی ۱۳۹٠-۱۳۹۱ دو واحد پیش‌دبستان و دبستان پسرانه یکی در منطقه دو تهران و دیگری در قم آغاز به کار کردند. همچنین دبستان و دخترانه نیز در این سال تأسیس شد، متوسطه‌ اول دخترانه هم از سال ۹۵ کار خود را آغاز کرد.

از سال ۹۵ تا کنون، تلاش ما در مدرسه‌ی دخترانه بر این بوده است که شعار ِ “مدرسه‌ی مفید، مدرسه‌ی زندگی” را سرلوحه‌ی فعالیت‌هایمان قرار دهیم و مدرسه را به محیطی امن و شاد برای دخترهایمان تبدیل کنیم. محیطی که در آن نه تنها در زنگ تفریح و ورزش، که سر کلاس‌های درسی هم از اثر بازی بر آموزش غافل نیستیم.
دخترهای ما علاوه بر محتواهای آموزشی الگوی آموزشی مفید، در تعامل با دبیران و دوستانشان توجه به همدیگر، همراهی و همدلی را هم می‌آموزند و تمرین می‌کنند. ما در مفید در کنار هم رشد می‌کنیم، یاد می‌گیریم و یاد می‌دهیم و دست دخترانمان را می‌گیریم تا لحظات نوجوانی‌شان را با شادی و حال خوب بگذرانند تا برای مراحل بعدی زندگی‌شان آماده شوند و این، افتخار ماست.