انتخابات شورای دانش آموزی

به نام آن که تن را نور جان داد
خرد را سوی دانایی عنان داد
به آذرماه رسیدیم به سراشیبی فصل پاییز. اما در اوج سرمای این روزها، تنور «انتخابات شورای دانش آموزی» گرم بود. شورایی که بناست بازوی مشورتی واجرایی مسئولین پایه‌ی مدرسه باشد. دوری و دوستی را به معنای صحیح آن می‌توان در این اتفاقات مشاهده کرد. رفیقانی که از هم دور هستند و شاید بعضی از ایشان همدیگر را حتی یکبار هم بصورت حضوری و رو در رو ندیده باشند. اما حضور در کلاس‌های مجازی و مشارکت در فعالیت‌های گروهی آموزشی مدرسه، رفاقت و صمیمیت برای‌شان ارمغان آورده. و همین نکته، زمینه‌ساز رقابت سالم انتخاباتیِ تنگاتنگ و دوستانه در فضای مجازی برای‌شان می‌شود.
در بستر «سمیم» فضایی به هر یک از دانش آموزان متقاضی کاندیداتوری اختصاص یافت تا از آن برای تبلیغات انتخاباتی خود استفاده کنند. مهلتی کمتر از یک هفته برای این امر در نظر گرفته شد و اکنون در تاریخ شنبه 22 آذرماه 1399 انتخابات شورای دانش آموزی در بستر «سمیم» بصورت مجازی برگزار شد. مشارکت خوبی از دانش آموزان در رای گیری را شاهد بودیم که با لحاظ مجازی و تجربه اول بودن چنین حرکتی، مشارکتی قابل قبول به نظر می‌رسد.
این شورا متشکل از 6 دانش آموز و اعضای کادر مدرسه است. از هر پایه دو دانش آموز به شورا راه پیدا کردند که اسامی ایشان به ترتیب زیر است:
از پایه نهم دانش آموزان: فربد فریار و کیان قنبری، از پایه هشتم: سید پارسا هوری و بردیا اسلامی و از پایه هفتم: حسین جعفری با رای مستقیم و نفر دوم بدلیل مساوی بودن تعداد آراء متعاقبا اعلام خواهد شد.
امید داریم، شورایی پویا و فعال را در روزهای آتی شاهد باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *