یلدای کرونایی

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

گرامی داشت یلدای کرونایی

چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹؛ ساعت ۲۱؛ بزرگراه شهید همت حوالی باغ کتاب قفل است هم به سمت غرب، هم به سمت شرق.
شبی سرد و بارانی، ولی داخل ماشین گرم است. گرمِ گرم. هوای دلم هم گرم است! از ساعت ۱۷:۳۰ شروع شده و تا دقایقی دیگر رو به اتمام است. اول و آخر این زمان را در اتومبیل بوده‌ام. در این بازه‌ی زمانی مرتب از این اتاق به آن اتاق رفته‌ام. یک اتاق بازی خانوادگی، یک اتاق ارائه‌ی بچه‌ها، یک اتاق فال حافظ، یک اتاق فیلم و کلیپی که بچه‌ها خودشان یا با کمک خانواده ساخته‌اند. پدر و مادرهای باحال.
پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها را در قاب تصویر بعضی خانه‌ها مشاهده می کنی. در بعضی اتاق‌ها حافظ خوانی مسئولیت آنهاست. در تمام اتاق‌ها یک چیز مشترک است. حال خوب.
دیشب هم همین خبر بود. دیشب پیش دبستان و اول و پنجم کیفشان کوک بود و امشب دوم و سوم و چهارم و ششم. به عنوان یک معلم در طول این سال‌ها هیچ وقت چنین یلدای با شور و حالی را تجربه نکرده بودم. برنامه‌ها خیلی حرفه‌ای طراحی شده و اجرا می‌شوند. هر پایه خودش مستقل ولی با مشورت سایرین. با همکاری بسیار تنگاتنگ اولیا، نمایندگانشان در انجمن و مشارکت بسیار جدی دانش آموزان.
تهیه کنندگان، کارگردانان، مجریان، بازیگران و هنرمندان جدیدی در راهند. اشک شوق با چشمانم بازی می کند. صدای بعضی بچه‌های ششم خیلی عوض شده، رشد یک سال اخیر بچه‌ها را کمتر دیده‌ایم.
بیماری بد است‌. بیماری واگیر دار بدتر! بیماری واگیردار بی درمان خیلی بدتر!! اما الان در دل کرونا چه شب‌های عجیبی رقم خورد در این اتاق‌های سامانه‌ی مدیریت یادگیری مدرسه. در این ارتباطات شبانه‌ی خانواده‌ی دبستان ما و البته که این لذت حق همه‌ی کودکان جهان است.
حمد و ستایش مخصوص اوست که در دل ناگواری و رنج و سختی، رشد و بالندگی را قرار داد. باشد که آگاه شویم و فرصت‌هایمان را دریابیم.
به رسم شکرگزاران سپاس گزار تمامی شما خوبان، دانش آموزان عزیز، اولیای گرامی و مربیان ارجمند هستم.
آسمانیان دعاگو و خوبان عالم آمین‌گوی دعای سلامتی و عاقبت بخیری شما🌹

📃محمد علی مهرآزما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.