آینده- پیام شماره 7

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

پیام شماره ۷
خانواده مفید؛ همدلی

در طول تابستان هر وقت کسی از ما می پرسید بالاخره روز ۱۵ شهریور مدارس چگونه بازگشایی می شوند به شوخی می گفتیم احتمالا شب ۱۵ شهریور مسئولین وضعیت را مشخص می کنند، ولی مثل اینکه خیلی هم شوخی نبود. برگرفته از تجارب واقعی قبلی بود.

در شرایط فعلی یادآوری و مرور چند نکته را ضروری می دانم:

در نظر سنجی که از اولیای گرامی داشتیم مشخص شد تعداد خانواده هایی که علاقه مند هستند فرزندشان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مدرسه حضور داشته باشند و نیز خانواده‌هایی که به هیچ وجه آمادگی فرستادن فرزندشان به مدرسه را ندارند هر دو قابل توجه است.

مهم نیست که هر کدام از ما در کدام یک از گروه های بالا قرار داریم، مهم است در چنین شرایطی با دیگری که نظر متفاوتی دارد چگونه برخورد می کنیم.

همدلی، احترام و فرهنگ گفت و گو در چنین شرایطی سنگ محک فرهیختگی ما هستند.
آیا به دنبال القای نظر خود به دیگران هستیم؟

آیا در عین تفاوت دیدگاه می توانیم شرایط طرف مقابل را درک کنیم و بیش از آنکه سعی کنیم برای گروه همفکران خود یار جمع کنیم سعی کنیم وحدت خانواده را حفظ کنیم؟
و آیاهای دیگری از این دست . . .

خوشا به حال آنان که از فرصت این امتحانات و ابتلاها برای رشد خود استفاده می کنند و بعداز عبور از هر کدامِ این ماجراها احساس می کنند در مسیر ارتقای انسانیت، اخلاق و معنویت خود قدمی به پیش رفته اند.

مدرسه از قبل ساختارهایی داشته است که نگرانی ها را به حداقل می رساند.
هیچگاه حضور در مدرسه را اجباری ندانسته ایم.
همیشه خانواده را در تشخیص خیر و صلاح فرزندش بر خودمان مقدم دانسته ایم و خود را همراه و گاهی مشاور خانواده قرار داده ایم و نه حاکم بر خانواده ها.
بنابراین جایی برای نگرانی های عجیب و غریبی که بعضا دیگران با آن مواجه هستند در مدرسه ی ما نبوده و ان شاءالله نخواهد بود.

امیدوارم ما اولیا و مربیان دبستان مفید همچون گذشته با حفظ هوشمندی خود، کمک به آرامش یکدیگر را آنگونه که شایسته ی خانواده مفید است🤝 سرلوحه ی کلام و رفتار قرار دهیم تا به دور از هیجانات کاذب بتوانیم مسیر فرارویمان را با توکل به خداوند متعال و استعانت از درگاه ائمه ی معصومین علیهم السلام به درستی بپیماییم🤲

:id: @MA_MEHRAZMA
محمد علی مهرآزما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.