مدرسه مجازی (3)

کلاس مجازی

فعالیت مدرسه مجازی مفید را پیگیری می‌کردیم؛ از روز پنج‌شنبه 1398/12/1 به صورت قطره چکانی اعلام تعطیلی مدارس توسط رسانه‌های رسمی و غیر رسمی شروع شد. شواری مدرسه به صورت مجازی اولین جلسه را به صورت واتسپی برگزار کرد و نتیجه این شد که شنبه اولین روز تعطیلی بود و یکشنبه 1398/12/4 اولین تکلیف از درس ریاضی پایه هشتم با هدف یادآوری مبحث بردارها برروی کانال مدرسه قرار گرفت.

در واقع از این لحظه فاز اول مدرسه مجازی شروع به کار کرد با هدف مرور مباحث گذشته خصوصا در درس‌های علوم و ریاضی. در جلسات مجازی بعدی شورای مدرسه در بستر اسکایپ تصمیم گرفته شد، اگر تعطیلات ادامه پیدا کرد وارد فاز دوم یعنی تدریس شویم.

شورا در فضای اسکایپ

با ادامه‌ی تعطیلات، پیگیری‌های مدیریت و کادر مدرسه و همچنین همکاری اکثر دبیران از همان ابتدا تا امروز بیش از 60 کلاس آنلاین (در حدود 75 ساعت) توسط اساتید مدرسه برگزار شده است. این کلاس‌ها شامل درس‌های ریاضی، فیزیک و شیمی، زیست، عربی، پیام‌های آسمان، مطالعات، تفکر و گفتگو بوده است. از طرف دانش‌آموزان نیز استقبال خوبی صورت گرفته و به مرور که مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری عیان می‌شدند، ویدیوهای آموزشی و دستورنامه‌های رفع رفع مشکلات نیز بر روی کانال‌های مدرسه قرار می‌گرفت تا همراهی دانش‌آموزان با کلاس‌های آنلاین هر چه سریعتر برقرار شود.

اتاق های مجازی در اسکای روم

از طرفی به این کلاس‌ها باید جلسات کارگاه مادران، جلسات شواری مدرسه، جلسات انجمن اولیا و مربیان و جلسات گروه‌های آموزشی را افزود که اکنون همه در بستر فضای مجازی صورت می‌گیرند.

از طرف دیگر نیز پیگیری‌های جمعی معلمین راهنما از دانش آموزان در کلاس‌های گفتگو و پیگیری‌های فردی در تماس‌های تلفنی و تصویری با هدف؛ احوال‌پرسی و تبریک عید، رفع مشکلات حضور در کلاس‌های آنلاین تا پیگیری نقص تکلیف و شنیدن درخواست‌های دانش‌آموزان است که بخش دیگری از فعالیت‌های مدرسه مجازی مفید را تشکیل می‌دهد.

در ادامه دعوت می‌کنیم بیننده‌ی کلیپ کوتاهی باشید که از کلاس‌های آنلاین تا پایان اسفندماه 98 ساخته شده است:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *