مدرسه مجازی (1)

مدرسه مجازی

در آغازین روزهای اسفندماه بود که مدارس برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تعطیل شد! اما تحصیل و یادگیری نباید تعطیل شود، لذا دانش آموزانی که دیگر مجال حضور در فضای مدرسه، استفاده از کلاس درس پای تخته وایت برد و بازی و ورزش در حیاط را نداشتند، اکنون در منزل و از طریق فضای مجازی دوباره ارتباط با یکدیگر، دبیران، مدرسه و تحصیل را پی می‌گیرند.

در اولین اقدام شورای مدرسه تشکیل جلسه داده و مصوب می‌کند علاوه بر کانال اصلی مدرسه در بستر پیام‌رسان‌های «تلگرام» و «بله»، برای پیگیری آسان‌تر درس‌ها، کانال‌های مجزا برای هر پایه ایجاد شود، برنامه‌ی اولیه مدرسه مجازی را نیز طرح‌ریزی و این چنین اعلام می‌کند:

هدف طرح

– هدف از برگزاری مدرسه مجازی موارد زیر خواهد بود:
– حفاظت از تلاش‌های گذشته دبیران و یادگیری پیشین دانش آموزان
– حرکت آموزشی متناسب با ایام در یادگیری جدید که شاید سرعت ۱/۳ معمول را داشته باشد
– حفظ ارتباط مربّیانه با دانش آموزان (وجه تمایز مدرسه مجازی مفید با برنامه‌های آپاراتی تلویزیونی و بسته‌های بازاری)
– حفظ آمادگی برای زمان بازگشایی مدرسه

برنامه هفتگی

دبیران عزیز طبق برنامه هفتگی محتوای آموزشی خواهند داشت و برای گروه آموزش ارسال می کنند تا در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

حجم بسته‌های محتوایی

حجم پیام‌ها ، فعالیت‌ها و کاربرگ‌ها کوتاه و محدوده می‌باشد و توسط گروه آموزش کنترل می‌شود.

حضور و غیاب

کلاس‌های آنلاین، تکالیف و فعالیت‌ها حضور و غیاب دارند و توسط دبیران جهت پیگیری، به معلم راهنما گزارش داده میشود. ضمنا کیفیت انجام تکلیف به صورت نمره طبق روال مدرسه در مدبر ثبت میشود.

تکلیف

برای هر نوبت کلاس در برنامه هفتگی، دادن تکلیف به صورت فعالیت ، فیلم و یا کاربرگ خواهیم داشت. زمان استاندارد انجام تکلیف برای دانش آموزان حاضر در این طرح آموزش مجازی رعایت شده است.
بسته آموزشی یا تکالیف براساس برنامه مجازی هفتگی، صبح‌ها تا قبل ساعت ۱۱ بارگذاری خواهد شد تا خانواده و دانش‌آموز امکان برنامه‌ریزی داشته باشند.

دریافت تکالیف

آیدی و یا شماره هر دبیر در توضیح تکلیف ذکر میشود تا مستقیما تکلیف به دبیر برسد و دانش‌آموز، خانواده و معلم راهنما گزارش عملکرد دانش‌آموزان را از مدبر پیگیری کنند.

ارزشیابی

دبیران هر درس در نظر دارند که چه مقدار از نمره مستمر ترم دوم را به فعالیت‌های مدرسه مجازی اختصاص می‌دهند.
– همچنین برنامه آزمون برای هفته‌های پیش رو در نطر داریم.

تشکر و قدردانی

ضمن تشکر از اولیا و دانش آموزان گرامی که همکاری لازم را با طرح انجام می‌دهند و تشکر فراوان از خانواده‌هایی که با نصب نرم افزار «بله» در گروه‌های ذکر شده عضو شدند.
لطفا افرادی که هنوز در کانال مدرسه مجازی بله عضو نشدند. در اسرع وقت اقدام کنند.

شورای دبیرستان مفید – دوره اول
۷اسفند۹۸

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *