جشن نیمه شعبان مجازی

جشن نیمه شعبان

روزها همچنان می‌گذرند، مدرسه‌ها تعطیل، کوچه و خیابان خلوت‌تر از همیشه، اما زندگی جاری است. در این میان اما روزهایی هستند که نمی‌توان به سادگی از کنارشان گذشت، ایام الله، روزهای خدا و روزهایی که ما را به یاد بندگان خوب خدا می‌اندازند. این می‌شود که مدرسه مجازی، در روز پنج‌شنبه 21 فروردین در کنار درس و کلاس آنلاین، میزبان برگزاری جشن مجازی نیمه شعبان می‌شود.

با هماهنگی‌های از پیش صورت گرفته، همانند مراسمات داخل مدرسه، اینجا نیز عمده برنامه‌ی مراسم بر عهده‌ی دانش‌آموزان است. قرائت قرآن ابتدای مراسم توسط قدوس رحماندوست دانش آموز پایه هفتم صورت می‌گیرد، مجری برنامه سجاد سوار رضوانی و مدیجه سرایی و دکلمه خوانی را سید هادی روانبخش و سید محمد عرفان موسوی نژاد از پایه هشتم بر عهده دارند.

جای گروه سرود مدرسه خیلی خالی است، تزئینات سالن، پذیرایی و مستند سازی این برنامه‌ها نیز همیشه با گروه‌های داش‌آموزی است، اما فعلا همه‌ی نیروها مامور به ماندن در خانه هستند، پس…

یاعلی! جشن را از همینجا در منازل شما، شروع می‌کنیم.

مجری جشن نیمه شعبان
قرآن جشن نیمه شعبان
مدیحه جشن نیمه شعبان
دکلمه جشن نیمه شعبان

برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی فضای مجازی، قرائت قرآن، مدیحه سرایی و دکلمه خوانی را بچه‌ها قبلا ضبط کرده‌اند و برای ما فرستاده‌اند. اما صحبت کوتاه مدیر مدرسه، ارائه‌ی گزارش راهبر آموزشی و معلمین راهنما و همچنین سخنرانی مراسم به صورت زنده اجرا می‌شوند.

ابتدا راهبر آموزشی؛ آقای میلانی گزارشی از وضعیت آموزشی مدرسه مجازی و آماری از تعداد کلاس‌های آنلاین و آفلاین و برنامه ارزشیابی پیش رو در فضای مجازی ارائه دادند. سپس معلمین راهنما بر حسب وظیفه‌ی اصلی خود گپ و گفت کوتاهی با دانش‌آموزان و اولیا پیرامون فرصت و تهدیدهای مدرسه مجازی و تلاش برای استفاده بهینه از این ایام داشتند. مدیر محترم مدرسه جناب آقای افضلی از برنامه‌های کلی و چشم‌اندازهای پیش رو صحبتی ارائه کردند و در نهایت همگان از سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین شیواپور بهره‌مند شدیم. سعی شد با توجه به عدم امکان پذیرایی لااقل در میانه‌ی برنامه‌ها، کلیپ‌های زیبایی برای تنوع بیشتر  و رفع خستگی مخاطبین پخش شود.

جشن مجازی نیمه شعبان
جشن مجازی نیمه شعبان
جشن مجازی نیمه شعبان
جشن مجازی نیمه شعبان

پایان بخش برنامه نیز قرائت همگانی دعای فرج بود، به امید تعجیل در فرج صاحب الامر و گشایش در امور همه‌ی بندگان خدا.

مدرسه مفید قم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *