تنهای تنها

حد‌ود شش ماه گذشت. ۲۹ بهمن نود و هشت بود که با چند نفر از بچه‌ها و معلمین، راهی استودیوی یکی از دوستان شدیم تا در جلسه ای هماهنگی‌های لازم، برای استفاده از استودیو جهت ضبط کتاب صوتی «تنهای تنها» را انجام دهیم. صحبت‌ها و قرارها گذاشته شد. فردای آن روز، شروع به انتخاب گوینده‌های اولین قسمت‌های کتاب کردیم که تقویم کرونایی در ایران هم رقم خورد و ما ماندیم و ۶۵ دانش آموز و معلمی که قرار بود در خوانش کتاب همکاری کنند و مدرسه‌ و استودیوی تعطیل! و تنها راه حل موجود، مدد از فضای مجازی!
ما ماندیم و هماهنگی‌های مجازی و به راستی دشوار! از عکس گرفتن از تک‌تک برگه‌های کتاب و فرستادن برای گوینده‌های منتخب گرفته، تا پیگیری برای ارسالِ به موقع خوانش‌ها و حل و فصل ایرادات احتمالی، از ارجاع و بازخوانی مجدد تا تاخیر‌های گهگاهی، از انتخاب موسیقی مناسب تا ادیت نهایی.
قرار شد صوت‌ها هفته‌ای سه روز بدون تاخیر، به روی کانال برود که خدا را شکر موفق شدیم تمام قسمت‌ها را به موقع و در تاریخ و ساعت مقرر، در کانال بارگزاری کنیم.
این کار گروهی با امکانات اندک و متناسب با شرایط دورکاری موجود، در طی شش ماه با کمک اکثر دانش‌آموزان، معلمین و کادر دبیرستان دوره یک مفید قم، رقم خورد. گرچه میدانیم کاستی‌هایی در کیفیت خوانش، ضبط و ادیت، وجود داشته، اما تجربه‌‌ای بود مفید و زیبا از یک فعالیت گروهی خودجوش و جدی، که دستاوردهای معنوی آن فراموش نشدنی‌ست.
خدا را سپاسگزاریم که همتی داد تا با اراده و تلاش، این مسیر را نیز پیش برده و به سرانجام برسانیم. از همکاری تمامی اهالی دبیرستان مفید قم که دست در دست هم، سطرهای این کتاب را واژه به واژه خواندند تا خاطرات شهید علی بلورچی، ماندگارتر شود، سپاس ویژه داریم. باشد که سبک نگرش و زیستن سالم و ساده‌ی شهدا، الگویی باشد برای ادامه‌ راه…
سید محمدعرفان موسوی‌نژاد
شما می‌توانید رادیو مفید رو از اپ های کست باکس، اسپاتیفای، گوگل پادکست، بریکر، انکر، اورکست، رادیو پابلیک و پاکت کست و در اینستاگرام به آیدی @radio_mofid، بشنوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *