فراکلاسی سال تحصیلی ۹۹

باسمه تعالی

 

گزارش برنامه های فراکلاسی مدرسه سال تحصیلی ۹۹

حلقه قرآنی

گزارش:

در ماه رمضان سال ۹۹ قرار شد یک هم خوانی قرآن در فضای مجازی داشته باشیم، علتش هم این بود که در روز های حضوری ،برخی روزها در مکان هشت بهشت زنگ نماز دقایقی به تلاوت قرآن می گذشت.

بعد از پایان رمضان بچه ها دوست داشتند که این دور همی ادامه پیدا کند و بعداز نظرسنجی ها قرار شد یک روز در هفته، یعنی دوشنبه ها به مباحث معرفتی بپردازیم و چهارشنبه ها به صورت حلقه های قرائت باشد.

 

بلوغ

گزارش:

بسته ی بلوغ پایه هفتم در سه بخش طراحی شده است.
۱- دوره های من و دخترم مخصوص مادران که توسط خانم شبیری ارائه می شود.
۲- دوره ی من و دخترم، مخصوص پدران که توسط آقای دکتر صفری ارائه شد.
۳- دوره ی به سوی پروانگی مخصوص دختران.
دوره ی به سوی پروانگی فقط برای دختران است ولی در طول هفته در کافه پروانگی فعالیت های خانوادگی خواهیم داشت که مشارکت شما و پدر بسیار موثر خواهد بود. این دوره در ۴ هفته و هر هفته ۲ ساعت برگزار خواهد شد. هفته ی اول گروه زیست و ورزش درمورد تغییرات فیزیولوژیک دخترانمان در دوران بلوغ گفتگو خواهند کرد و ورزش هایی که در این دوران کمک کننده هستند. هفته ی دوم گروه ماز درمورد تن انگاره و احساسات دوران بلوغ گفتگو می کنند. هفته ی سوم گروه مطالعات اجتماعی درمورد کلیشه های جنسیتی در این دوران صحبت می کنند. هفته ی چهارم کروه پیام های آسمانی درمورد دخترانگی و حس خوب بندگی گفتگو خواهند کرد.

 

 

 

 

باشگاه حل مسئله

گزارش:

در باشگاه حل مسئله ریاضی مدرسه ما چه خبر است؟

این باشگاه، در واقع یک کلاس گروهی حل مسئله است و به همه کسانی که از حل مسائل ریاضی لذت می برند توصیه می شود. در این کلاس به گروه های دو سه نفره تقسیم می شویم و با هم مسئله حل می کنیم.

قرارمان بر این است که این باشگاه برای هر سه پایه مدرسه مناسب باشد. پس مسئله ها را طوری انتخاب می کنیم که به محتوای ریاضی ای که در کلاس های درس می خوانیم، ارتباطی نداشته باشد و همگی بتوانیم به مسئله ها فکر کنیم. شاید بشود ادامه بعضی از این مسئله ها را در المپیادهای دانش آموزی سال های بعد پیدا کرد. ملاک دیگری هم برای انتخاب مسئله ها داریم، دوست داریم مسئله هایی را پیشنهاد کنیم که به نظرمان جالب و بامزه باشند و فکر کردن بهشان لذیذ و دوست داشتنی باشد.

در دور دوم باشگاه حل مسئله، یک مسابقه گروهی حل مسئله داریم به نام ماراتن ریاضی. و این روز ها دخترهایمان مشغول آمادگی برای این مسابقه هستند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.