بسم الله الرحمن الرحیم 

سپاس و ثنای بی حد به آستان صفات بی همتای احدیت که در نهایت عطوفت چنین لطفی را به ما بخشیده که بتوانیم خدمت گزارانی در مسیر تعلیم و تربیت باشیم ، به امید اینکه قدر این نعمت را بدانیم و لایق عنایت و محبت بیکران شما عزیزان باشیم و آگاهی و مهارت را با سرعت ، دقت ، کیفیت عرضه کنیم .

عقل اولین، بزرگ ترین و زیباترین هدیه خداوندی برای ما و سکانداری مطمئن کشتی ما در تلاطم های اقیانوس های زندگی است. فکر هم فرزند دلبند عقل است؛ همسفر صبور ما از سرزمین نادانسته ها به دیار دانستنی ها.

و در این میان پیشوایان دینی ما می توانند الگوی بسیار شایسته ای برای ما در تعلیم و تربیت باشند و ما را در این راه یاری دهند. از آنجا که این دوره سنی از دوره های مهم تعلیم و تربیت می باشد بر آن شدیم سیره و روش خاص تربیتی در پیش بگیریم و از آیات و احادیث هم الگوبرداری نمائیم و با بکارگیری مناسب و متناسب با زمان و مکان و مخاطبان بتوانیم بهره مند شویم . امید بر آن داریم که این کوشش اندک ، عنایت خدای سبحان و مهرِنگاه امام زمان و قبول طبع شما را ارمغان مان دهد .

عصری که در آن به سر می بریم یعنی پایان هزاره دوم و آغاز هزاره سوم ، ویژگی هایی دارد که آن را از اعصار گذشته متمایز می سازد . یکی از این ویژگی ها سرعت بی سابقه دگرگونی در همه شوون زندگی در سراسر جهان و نزدیک و بهم پیوستن سرنوشت کشور ها ، به یکدیگر است. و میرود تا سایه جهانی شدن بر همه کشور ها گسترده شود .از پیامد های این تحولات ، یکی دگرگونی هایی است که در فرهنگ ملی هر جامعه و از جمله آموزش و پرورش رخ داده است و می دهد . و والدین با بیم و امید از تهدید ها و فرصت های به وجود آمده در پی آنند که علاوه بر آنکه فرزندانشان از کاروان تیز پای زندگانی جدید ، پا پس نگذارند ، در عین حال ، از آسیب های مرتبط با آن نیز در امان بمانند. و از این روست که برای تربیت بهتر فرزندان خود ، از هیچ تلاش و ایثاری دریغ نمی ورزند.این اقدام ، کاربردی کردن توصیه حضرت علی (ع) است که فرمودند :
( لا تقسروا اولادکم علی آدابکم . لانهم یتعلقون لزمان غیر زمانکم )
( فرزندان خود را به پیروی از راه و رسم خود مجبور نکنید . زیرا آنان به زمانی متفاوت با زمان شما تعلق دارند.)