اطلاعیه شماره 1 آموزش دبیرستان مفید قلهک

اطلاعیه شماره 1 آموزش دبیرستان مفید قلهک

با سلام خدمت شما اولیا محترم و دانش‌آموزان عزیز

ضمن گرامیداشت ایام اربعین آقا اباعبدالله الحسین و یاران باوفایش، با توجه به نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی، مرور چند نکته حائز اهمیت است که در این اطلاعیه به این موارد پرداخته می‌شود.

همانطور که درجریان هستید، به دلیل شیوع ویروس کرونا، ماه‌ها است که فعالیت‌های آموزشی در بستر فضای مجازی رقم می‌خورد و آنطور که از شواهد پیداست، شروع سال تحصیلی          1400-01 نیز به صورت کاملا مجازی خواهد بود.

البته مدرسه، خود را برای سه سناریوی کاملا مجازی، نیمه حضوری و حضوری آماده کرده‌است که بسته به بخشنامه آموزش و پرورش و همچنین ستاد ملی مبارزه با کرونا، کار را پیش خواهیم‌برد.

آنچه مشخص است، این‌که در هرکدام از سناریوهای فوق، استفاده از بستر دیجیتال و فضای اینترنت، به ویژه سامانه مدیریت یادگیری مدارس مفید (سمیم مفید) نقش بسزایی در فرآیندهای یاددهی-یادگیری مدرسه دارد. کلاسهای آنلاین مدرسه، آزمونهای آنلاین، ارسال تکالیف، فعالیتهای آفلاین، بازخورد آزمون‌ها و … همگی در بستر سمیم مفید به آدرس m3.mofidlms.com انجام می‌شود که نام کاربری و رمزعبور پیش‌فرض برای دانش‌آموزان کدملی آنها است. (توصیه می‌شود در صفحه کاربری خود، عکس به‌روز چهره کامل خود را آپلود نمایید).

برنامه آموزشی مدرسه در سناریوی کاملامجازی شامل دو بخش اصلی است:

 کلاسهای آنلاین(همزمان) – کلاسهای آفلاین (غیرهمزمان)

کلاسهای آنلاین مدرسه، در هرروز شامل 5 زنگ 50 دقیقه‌ای به صورت زیر است. (به استثنای پایه هشتم و پایه نهم که در یکی از روزها، 6 زنگ کلاس خواهیم داشت).

شروع پایان
زنگ1 08:00 08:50
تفریح 1 08:50 09:10
زنگ 2 09:10 10:00
تفریح  2 10:00 10:30
زنگ 3 10:30 11:20
تفریح 3 11:20 11:40
زنگ 4 11:40 12:30
نماز 12:30 13:00
زنگ 5 13:00 13:50

بنابراین، کلاسهای مدرسه در ساعت 13:50 به پایان می‌رسد و دانش‌آموزان هشتم و نهم، تنها یک روز را تا ساعت 15 در کلاس حضور دارند. (پایه هشتم روز یکشنبه و پایه نهم روز چهارشنبه)

دقت بفرمایید که در سناریوهای دیگر مدرسه (نیمه حضوری و حضوری) نیز کلاسها ساعت 15 به پایان می‌رسد. بنابراین عزیزانی که می‌خواهند برای فعالیتهای بیرون از مدرسه برنامه‌ریزی کنند، می‌توانند برای بعد از ساعت 15 اقدام کنند.

کلاسهای آفلاین یا به تعبیر درست‌تر کلاسهای غیرهمزمان، به کلاسهایی گفته می‌شود که معلم و دانش‌آموزان در یک زمان و مکان خاص حضور ندارند، و فرآیند آموزشی توسط معلم طراحی شده و دانش‌آموز، خود شخصا آن فرآیند را در زمان و مکان دلخواه خود، طی می‌کند. این فعالیتها به عنوان بخشی از فرآیند آموزشی کلاس طراحی می‌شود و عدم انجام آن به منزله عدم شرکت در کلاس درس و به تبع آن جاماندن از روند کلاس خواهدشد.

زمان بارگذاری این فعالیت‌ها در طول هفته، مشخص خواهد شد و دانش‌آموزان حداقل 48 ساعت و حداکثر تا زمانی که معلم کلاس مقرر کند، فرصت برای انجام این فعالیت‌ها خواهند داشت.

با توجه به اینکه ارتباط و تعامل در کلاس‌های مجازی، عامل مهمی در یادگیری دانش‌آموزان است، لذا از اولیای محترم تقاضا می‌شود، شرایطی را مهیا کنند که دانش‌آموزان حتی‌الامکان با کامپیوتر یا لپ‌تاپ و نهایتا با تبلت در کلاسهای مجازی حضور پیدا کنند و از ورود به کلاس‌ها با تلفن همراه خودداری شود.

همچنین مدرسه تاکید دارد که دانش‌آموزان در کلاسهای مجازی، توانایی اتصال صدا و تصویر خود را در هر زمانی که معلم کلاس صلاح بداند، داشته باشند و عدم اتصال صدا و تصویر به منزله عدم حضور در جلسه تلقی می‌شود. (البته موارد استثنائی مانند قطعی برق و اینترنت و … قابل درک است اما تکرار آن نه)

ان شاءالله در روزهای آتی، برنامه کلاسی پایه‌های مختلف خدمت شما ارسال خواهدشد.

به امید آغاز سال تحصیلی پرنشاط و به پایان رساندن آن با سلامتی و موفقیت

دبیرستان دوره اول مفید قلهک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *