اطلاعیه شماره ۱۹ ایام کرونا (بازگشایی مدرسه، واکسیناسیون دانش آموزان)

لوگو اطلاعیه کرونا

🌸 با سلام و احترام خدمت اولیای گرامی و دانش آموزان عزیز،

🌺 عید میلاد باسعادت حضرت محمد(ص) پیامبر صلح و مهربانی و همچنین میلاد امام‌ جعفر صادق (ع) را خدمت یکایک شما عزیزان تبریک عرض نموده و برای همه شما عزیزان آرزوی سلامتی و سربلندی داریم.

🔹 همانطور که مستحضرید، با کاهش بیماری و تغییر وضعیت شهر تهران از قرمز به نارنجی شاهد بازگشایی مدارس هستیم. با توجه به بخشنامه آموزش و پرورش و اطلاعیه ستاد کرونا مدارس با کسب مجوز از اداره آموزش و پرورش منطقه و تائید انجمن اولیا و مربیان می توانند برنامه های حضوری خود را آغاز نمایند.
این موضوع در اولین جلسه انجمن اولیا که دوشنبه گذشته ۲۶ مهرماه به صورت حضوری و با حضور تمامی اعضا برگزار شد نیز مطرح گردید و بازگشایی مدرسه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای دانش‌آموزانی که اعلام آمادگی می‌نمایند مورد موافقت همه اعضا قرار گرفت.

🔹 از آنجائی که برنامه ریزی برای حضور دانش آموزان نیاز به آمار دقیق دانش آموزان داوطلب آموزش حضوری دارد، لازم است اولیای گرامی از طریق صفحه سمیم مخصوص به خود وارد قسمت اولیای دبیرستان شوند و تا ظهر فردا دوشنبه ۳ آبان نظر خود را در مورد حضور یا عدم حضور فرزند خود اعلام نمایند. (لینک شرکت در نظرسنجی در زیر آمده است)
لازم به ذکر است این برنامه تا آخر آبان ثابت است و در صورت بهبود شرایط و افزایش تعداد متقاضیان آموزش حضوری در انتهای آبان تغییرات جدید اعمال می‌گردد.

🔹 بدیهی است تعداد روزهای حضور دانش آموزان در هفته متناسب با تعداد متقاضیان آموزش حضوری است که تا آخر این هفته اطلاع رسانی خواهد شد. برای دانش آموزانی که به هر دلیلی امکان حضور در مدرسه در شرایط فعلی را نداشته باشند آموزش به همان شکل غیرحضوری و در منزل و از طریق سامانه سمیم با همان برنامه قبلی ادامه می یابد.

🔹 در رابطه با واکسیناسیون دانش آموزان تأکید آموزش و پرورش و ستاد کرونا بر واکسیناسیون جمعی دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال می‌باشد ولی مطابق آخرین بخشنامه، الزامی در این مورد نیامده است و هرچند توصیه بر واکسیناسیون همگانی است ولی منع قانونی برای حضور دانش آموزانی که به هر دلیلی واکسن نزده اند وجود ندارد. دانش‌آموزان شرکت کننده در برنامه حضوری موظف به رعایت دستورالعملهای بهداشتی از جمله زدن ماسک در تمام مدت حضور در مدرسه و رعایت فاصله گذاری اجتماعی می‌باشند.

🔹 توصیه می‌گردد برای دوری از بیماری کرونا رفت و آمد دانش آموزان در این مدت توسط اولیای گرامی انجام شود و دانش آموزان از وسایل نقلیه عمومی استفاده نکنند. همچنین لازم است دانش آموزان در روزهای حضوری برای وعده ناهار از منزل غذا به همراه داشته باشند. تهیه غذا از بیرون مدرسه امکان پذیر نیست و بوفه مدرسه نیز تعطیل می‌باشد.

🔹 توضیحات بیشتر در مورد نحوه حضور متقاضیان آموزش حضوری از طریق کانالهای اطلاع رسانی به اطلاع شما اولیای گرامی خواهد رسید.

🌸 ان شاء الله با عنایات خداوند متعال و دعاهای شما عزیزان هرچه سریعتر شاهد کاهش این بیماری در آینده و آموزش حضوری به صورت کامل در مدرسه ها باشیم.
سلامتی و تندرستی همه شما عزیزان را از درگاه خداوند متعال خواستاریم.

لینک شرکت در نظرسنجی :

https://h3.mofidlms.com/mod/questionnaire/view.php?id=6627&forceview=1

نام کاربری و کلمه عبور اولیای گرامی کد ملی دانش آموز با اضافه کردن عدد ۷ در ابتدای آن می‌باشد.

با سپاس از توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.