کارگاه «تمرین فلسفی» با ارائه سرکار خانم ایزابل میلون در مدرسه متوسطه دوره اول مفید قلهک برگزار شد

کارگاه «تمرین فلسفی» با ارائه سرکار خانم ایزابل میلون، پایه گذار و مدیر «موسسه تمرینات فلسفی پاریس» در مدرسه متوسطه دوره اول مفید قلهک برگزار شد.

در این کارگاه که روز دوشنبه 13 دی و با حضور 30 تن اعضای گروه تفکر مدارس متوسطه اول مفید و همچنین دبیران تفکر از مدارس دیگر برگزار شد، موضوع پیش فرض از ابزارهای اصلی تفکر و فلسفه مورد بحث و بررسی قرارگرفت.

 

خانم ایزابل میلون از فعالین حوزه تفکر و اندیشه ورزی درسطح بین المللی هستند که بارها به ایران سفر داشته و دوره‌های متعددی را در نقاط مختلف میهن عزیزمان برگزارنموده‌اند و این کارگاه نیز در ادامه جلسه ایشان در تابستان سال جاری در مفید قلهک، برگزار شده است.

وی مؤلف چندین کتاب پژوهشی و علمی در زمینه تمرینات فلسفی با کودکان و بزرگسالان و نیز برگزارکننده ده‌ها جلسه کارگاهی در بیش از بیست کشور در سراسر جهان است.

در مدرسه مفید قلهک پرداختن به موضوع فلسفه برای کودکان از ۸ سال قبل آغاز و دربرنامه هفتگی دانش‌آموزان گنجانده شده است. فلسفه برای کودکان با بهره‌گیری از کتاب‌های آقای لیپمن که از پیشروان این عرصه محسوب می‌شود، سعی در مهارت آموزی دانش‌آموزان در حوزه‌های تفکر و اندیشه ورزی داشته است.

با حضور آقایان دکتر کریمی از اعضای هیئت علمی مرکز پژوهش علوم انسانی و دکتر ناجی، مباحث فلسفه برای کودکان در مدارس مفید سیر خوبی داشته و دبیرانی نیز با حضور در دوره‌های مرکز آموزش مجتمع آموزشی مفید و سایر مؤسسات، آموزش‌های تخصصی در این حوزه را فراگرفته‌اند.

لینک کلیپ کوتاه کارگاه:

https://aparat.com/v/5vWuX

لینک ویدیوی کامل جلسه:

https://aparat.com/v/Mt15r

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.