هفته بزرگداشت شهدای مفید در دبیرستان مفید قیطریه برگزار ‌شد

هفته بزرگداشت شهدای مفید از ۱۴ الی ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ در دبیرستان مفید قیطریه برگزار ‌شد

در این مراسم که به صورت حضوری برگزار و به صورت مجازی نیز از سامانه آموزشی مدرسه و همچنین آپارات پخش شد، هر شب میهمانان و سخنرانان در خصوص شهدای مفید و فرهنگ جهاد و شهادت در ایام دفاع مقدس مطالبی را عنوان کردند.

مسئول تربیت دینی دبیرستان دوره دوم مفید قیطریه در این خصوص گفت: پس از اینکه در سال های ابتدایی تأسیس مفید قیطریه دانش آموزان و معلمین در مراسم هفته شهدا که در دبیرستان مفید یادگار برگزار می شود شرکت می‌کردند، به طور مستقل مفید قیطریه مراسم گرامیداشت را در دستور کار خود قرار داد و اجرا کرد.

سید محمد کلانتریان با بیان اینکه به لطف خداوند و شهدا هر سال یک هفته مراسم گرامیداشت شهدا برگزارمی شود افزود: در مراسم گرامیداشت هفته شهدا در مفید قیطریه سعی بر این بوده است که مسائل معرفتی در کنار نقل یاد و خاطره مد نظر قرار گیرد، هر چند خود برگزاری هفته شهدا هفته معنویت و اخلاق است.

وی اظهار داشت: توجه و تمرکز بر این بوده است که یاد و خاطره شهدا در بستر افق معرفتی رقم بخورد و سالهای گذشته عناوینی مانند معنای زندگی، من کیستم، خودشناسی و هفت شهر عشق برای این مراسم انتخاب شد و امسال نیز مراسم با عنوان سکوت برگزار شد.

کلانتریان تاکید کرد: مراسم هفته شهدا گرمای خاصی دارد و شاید بتوان گفت که هفته شهدا و سفرهای جهادی از پرکارترین فرایندهای تربیتی مدرسه محسوب می شوند.

به گفته وی، این مراسم باعث تلنگر و افزایش معرفت و معنویت به اندازه های مختلف برای مخاطبان می‌شود و معنویت بیشتر دانش آموزان و معلمین و خانواده مفید را به همراه خواهد داشت.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.