هجدهمین دوره جشنواره شیخ بهایی دبیرستان دوره دوم مفید یادگار امام برگزار شد

هجدهمین دوره جشنواره شیخ بهایی دبیرستان دوره دوم مفید یادگار امام، با هدف ارائه ثمره یک سال تلاش پژوهشی دانش آموزان پایه یازدهم این واحد آموزشی، در روزهای 27 و 28 مهر برگزار شد.

در این دوره از جشنواره 31 پروژه در رشته‌های انیمیشن و گرافیک، مهندسی انرژی، معماری، فیزیک دانان جوان (IYPT)، پژوهش ادبی، شیمی و نانو، کامپیوتر(تکنولوژی) و زیست شناسی توسط دانش‌آموزان ارائه شد.

محمد حسینی فرد مسئول برگزاری این جشنواره هدف از برگزاری این رویداد علمی را به ثمر رسیدن تلاش دانش آموزان پایه یازدهم و ارائه ثمره زحمات آن ها به بازدیدکنندگان عنوان کرد و گفت: این جشنواره تاثیر زیادی در ایجاد انگیزه برای دانش آموزان پایه دهم دارد که سال آینده با هدف و انگیزه‌ای مضاعف در جشنواره شیخ بهایی شرکت کنند.

حسینی فرد که مسئولیت پایه یازدهم دبیرستان مفید یادگار امام را بر عهده دارد، افزود: شور و انگیزه دانش‌آموزان در این دوره از جشنواره پس از دوران همه‌گیری کرونا و غیرحضوری بودن مدارس مثال زدنی بود و حتی ما معلمین را هم سر ذوق می‌آورد تا با انرژی بیشتری در کنار دانش آموزان باشیم.

به گفته وی، بسیاری از این پروژه ها در جشنواره‌های داخلی کشورمان موفق به کسب عناوین برتر شده‌اند و یکی از این پروژه ها توسط آقای رامین عبدالله زاده دانش‌آموز پایه یازدهم دبیرستان مفید و عضو تیم ملی فیزیک ایران در مسابقات کشور رومانی تحت عنوان فیزیک دانان جوان (IYPT) در تیرماه امسال، ارائه شده که تیم ایران در این مسابقات موفق به کسب مقام چهارم شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.