فعالیت‌های خیریه مجتمع آموزشی مفید در مناطق محروم

مجتمع آموزشی مفید در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی و انجام فعالیت‌های خیریه آموزشی خود، اقدام به برگزاری دوره ها و کارگاه‌های آموزشی رایگان برای دانش‌آموزان، معلمان و مدیران مدارس ابتدایی مناطق مختلف محروم کشور از جمله مناطق حاشیه نشین تهران، خراسان شمالی، سیستان، کرمانشاه، بوشهر و کرمان نموده است.

 

منطقه محروم فشافویه یکی از مناطقی است که میزبان این فعالیت‌ ها در قالب طرح های “از معلمی تا رهبری”، “فرصت طلایی تابستان” و “گام به گام تا کنکور” بوده است که توسط کارشناسان و معلمین مجتمع آموزشی مفید به صورت حضوری و غیرحضوری برگزار شده است.

در طرح معلمی تا راهبری با بودجه‌ای بالغ بر چهارصد و هفتاد میلیون تومان، حدود 50 نفر که بیش از 80 درصد آنها خانم و سابقه کار 2 تا 28 سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش دارند، آموزش‌های لازم را در قالب چهار کارگاه آموزشی من و معلمی، ارتباط مؤثر، موانع ارتباط مؤثر و بازی و یادگیری فرا گرفتند.

 

شرکت‌کنندگان در این کارگاه‌ها با موانع ارتباط موثر و مثال‌هایی از آن را در آموزش و راهکارهای مواجهه با آن و استفاده از بازی‌های آموزشی در فرآیند تدریس، آشنا شدند.

 

در طرح “فرصت طلایی تابستان”، تعداد 27 نفر از دانش ­آموزان دختر سال دوازدهم دبیرستان در رشته ­های ریاضی و تجربی جهت آمادگی برای کنکور، به مدت دو ماه در تابستان با حضور دبیران و مشاورین مجرب پیش­ دانشگاهی، آموزش های لازم را دریافت کردند.

همچنین در طرح “گام به گام تا کنکور”، با بودجه‌ای بالغ بر 170 میلیون تومان، تعداد 54 نفر در رشته‌های ریاضی و فیزیک، تجربی و انسانی در کلاس‌های آمادگی کنکور حضور یافتند.

 

طراحی و اجرای این کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی توسط کارشناسان مجتمع آموزشی مفید و با همکاری خیریه مفید و اداره آموزش و پرورش منطقه فشافویه انجام شده است.

 

لازم به ذکر است خیریه مفید با رویکردی جدید و با هدف ایجاد هم افزایی بین خیرین و خیریه‌های متعلق به خانواده بزرگ مؤسسه مکتب امیرالمؤمنین(ع) اعم از دانش‌ آموزان، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مجتمع مدارس و دانشگاه مفید شکل گرفته است.

 

منطقه محروم فشافویه یکی از مناطق محروم در نزدیکی پایتخت و در جنوب شرقی تهران است و به عنوان منطقه هدف فعالیت‌های خیریه مفید انتخاب شده است.

 

همچنین بخش دیگری از فعالیت‌های خیریه مجتمع آموزشی مفید از طریق جذب و آموزش از راه دوره دانش‌آموزان نیازمند شهرهای مختلف کشور به مرحله اجرا رسیده است.

 

در این طرح با اعتباری بالغ بر 450 میلیون ریال، حدود 90 نفر از دانش‌آموزان دختر و پسر در پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم رشته های علوم تجربی و انسانی از مناطق محروم شهرهای خراسان شمالی، سیستان، کرمانشاه، بوشهر و کرمان تحت پوشش خدمات آموزشی قرار گرفته‌اند.

 

این خدمات در قالب تهیه کتاب، برگزاری کلاس‌های آموزشی مجازی در سامانه سمیم مفید، برنامه‌ریزی درسی و پیگیری آن و ثبت نام برای آزمون گزینه 2 بوده که با توجه به نیاز هر دانش آموز و استقبال آنها انجام شده است.

جمع آوری کتب کمک درسی از دانش‌آموزان مدارس مفید و دیگر مدارس علاقمند به مشارکت در امور خیریه، از دیگر خدمات انجام شده است که در این طرح، در چندین مرحله کتب تمیز و قابل استفاده، مرتب، جداسازی و ارسال شده که قیمت حدودی کتب جمع آوری شده، بیش از یک میلیارد ریال برآورد می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.