مراسم رونمایی از دو کتاب روایت‌گر زندگی شهدای دبیرستان مفید برگزار شد

کتاب‌ «به شرط بهشت» روایت‌گر زندگی شهید «سعید امیری مقدم» و کتاب «خانه بیست و ششم» روایت‌گر زندگی شهید «مجید صادقی‌نژاد» رونمایی شد.

آیین رونمایی از این دو کتاب با حضور نویسنده کتاب‌ها، خانواده و همرزمان این شهیدان والامقام، در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه برگزار شد.

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در بخشی از این مراسم ضمن گرامیداشت یاد شهدای دوران دفاع مقدس، گفت: آمار حضور دانش آموزان در جنگ قابل توجه است و این نقش منحصر به دفاع مقدس هم نیست. دانش آموزان در پیروزی انقلاب هم نقش مهمی داشتند.

سردار نائینی در ادامه با بیان اینکه کتاب‌های مربوط به شهید سعید امیری مقدم و مجید صادقی‌نژاد نشان می‌دهد هر دو آنها یک هویت دارند، با اشاره به اینکه آنها دانش آموزان مدرسه مفید بودند و مرکز اسناد کتاب‌هایی از دانش آموزان این مدرسه آماده کرده ادامه داد: کتاب‌هایی که از مدرسه مفید آماده شده قابلیت تبدیل به آثار تصویری هم دارد. آنها در سبقت از جهاد پیش‌قدم بودند.

وی از حضور خانواده‌های شهدای امیری مقدم، مقدم و همچنین دست اندرکاران کتاب‌های «به شرط بهشت» و «خانه بیست و ششم» تشکر کرد و تاکید کرد: جنگ ابعاد مختلفی داشت. افرادی که راوی جنگ بودند دارای فهم عمیقی بودند. اهل قلم بودند و نگرانی‌هایی از تحریف جنگ داشتند. چنین حسی داشتند که در کنار فرماندهان بودند.

«مسعود نورمحمدی» همرزم این دو شهید نیز در ادامه این مراسم، اظهار داشت: شهید امیری مقدم بچه محل ما بود و هرروز با هم مدرسه می‌رفتیم و شهید صادقی‌نژاد هم همکلاس ما بود و در دوره‌ای از جنگ، من و شهید صادقی‌نژاد هر دو راوی بودیم.

وی در ادامه با ذکر خصوصیات اخلاقی شهید صادقی نژاد، به بیان نحوه شهادت این شهید پرداخت.

در پایان این مراسم، از «سمیه گنجی» نویسنده این کتاب‌ها و خانواده‌های معظم شهیدان «سعید امیری مقدم» و «مجید صادقی‌نژاد» تقدیر به‌عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.