اردوی جهادی دانش‌آموزان مفید در سال 1401

اردوی جهادی دانش‌آموزان دبیرستان‌های دوره دوم مفید، طبق سنت هر ساله و پس از دو سال وقفه بدلیل شیوع ویروس کرونا، امسال در سه منطقه از مناطق محروم کشور برگزار شد.

امسال 175 دانش‌آموز از دبیرستان‌های دوره دوم مفید یادگارامام، قیطریه و نیایش به همراه مربیان و کادر آموزشی مدارس، با حضور در اردوهای‌های جهادی و فعالیت در مناطق محرومین و صرف کمک های جمع آوری شده بالغ بر 895 میلیون تومان، به یاری نیازمندان شتافتند. 

دانش‌آموزان دبیرستان مفید یادگار امام که تابستان امسال سی و نهمین دوره از اردوهای جهادی خود را برگزار کردند، با حضور در مناطق روستایی بخش لوجلی شهرستان شیروان، اقداماتی مانند ساخت چند منزل مسکونی، چند سرویس بهداشتی و حمام، ساخت مسجد، اورژانس، چند مورد دیوار چینی حیاط، رنگ‌آمیزی مدارس، تعمیر لوازم آشپزخانه مدرسه شبانه روزی، تعمیرات سرویس بهداشتی مدرسه شبانه روزی، توزیع 100 بسته ارزاق، توزیع 100 بسته لوازم التحریر و تهیه چند قلم از جهیزیه عروس را با هزینه‌ای بالغ بر 650 میلیون تومان به مرحله اجرا رساندند.

در این دوره از اردوی جهادی دبیرستان دوره دوم مفید یادگار امام که از تاریخ 10 الی 20 شهریور برگزار شد، 83 نفر از دانش آموزان و 16 نفر از مربیان و کادر آموزشی مدرسه حضور داشتند.

دانش‌آموزان دبیرستان مفید قیطریه نیز تابستان امسال در سی و نهمین دوره از اردوهای جهادی خود به مناطق محروم شهرستان شیروان سفر کردند و اقدامات خود در زمینه های عمرانی و محرومیت زدایی مانند حصارکشی حیاط و اصلاح معبر روستا، ساخت حمام و سرویس بهداشتی ، کف­سازی حیاط خانه سرایدار مدرسه، توزیع کمکهای غیرنقدی جمع آوری شده از سوی اولیا و خیرین، ذبح و توزیع 3 راس گوسفند تقبل شده توسط خیرین، خرید و اهدای دو عدد یخچال و اجاق گاز به دو خانواده نیازمند، توسط خود دانش‌آموزان حاضر در اردو و در حین اردو، با هزینه‌ای بالغ بر 200 میلیون تومان را انجام دادند.  

در این دوره از اردوی جهادی دبیرستان دوره دوم مفید قیطریه که از تاریخ 1 الی 11 شهریور برگزار شد، 54 نفر از دانش‌آموزان و 11 نفر از مربیان و کادر آموزشی مدرسه حضور داشتند.

دانش‌آموزان دبیرستان دوره دوم مفید نیایش نیز از تاریخ 16 الی 24 شهریور به شهرستان‌ پلدشت در استان آذربایجان شرقی سفر کردند و در این سفر و در روستاهای محروم این شهرستان اقداماتی مانند دیوار کشی و رنگ آمیزی مدرسه دبستان، دیوار کشی و اجرای درب و فنس دبستان و تجهیز کتابخانه دبیرستان را به مرحله اجرا رساندند.

در این دوره از اردوی جهادی دبیرستان مفید نیایش که با حضور 38 دانش‌آموز و 6 تن از مربیان و کارد آموزشی مدرسه برگزار شد، مبلغ  45 میلیون تومان کمک جمع آوری شده برای اقدامات عمرانی، مورد استفاده قرار گرفت.

در اردوهای جهادی هزینه‌های سفر را خود دانش آموزان پرداخت می‌کنند و کمک‌های جمع‌آوری شده فقط برای اقدامات عمرانی و محرومیت زدایی در مناطق محروم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سنت حسنه اردوی جهادی، از سال 1359 برای کمک به محرومین و نیازمندان در دبیرستان مفید به عنوان یکی از پیشقدمان این حرکت انسان دوستانه و خیرخواهانه در کشورمان ایجاد شد و هر ساله گروهی از دانش‌آموزان، همراه با معلمین و کارکنان مدرسه با شرکت در اردوی جهادی به کمک محرومین و نیازمندان در مناطق محروم کشور می‌شتابند.

اردوهای جهادی در ایام تعطیلات تابستانی برگزار می‌شود و دانش‌آموزان همراه با مربیان و کادر آموزشی مدرسه، با شرکت در این اردوها به یاری محرومین مناطق مختلف کشور می‌شتابند و در کنار کمک به نیازمندان، احساس مسئولیت در قبال هموطنان محروم را در بین خود، خانواده و اطرافیان، تقویت می‌کنند.

هر سال، کمک‌های لازم برای مسافرت‌های جهادی از طریق دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان جمع آوری می‌شود. در حقیقت اصلی ترین منبع جمع آوری کمک برای مناطق محروم، دانش آموزان و خانواده های آنها هستند.

همچنین هر سال، چند ماه قبل از اردوی جهادی، دبیرستان‌های مفید پذیرای کمک‌های غیرنقدی خیرین شامل برنج، روغن، قند، شکر، چای، لباس و دیگر وسایل ضروری زندگی هستند و قبل از شروع مسافرت، این اقلام توسط دانش‌آموزان در وسایل نقلیه، بارگیری و به محل اردو فرستاده می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.