بسم الله الرحمن الرحيم

مجتمع آموزشي مفيد به عنوان زير مجموعه ي موسسه خيريه مكتب اميرالمومنين پيش از وقوع انقلاب اسلامي و با هدف تربيت متخصصان متعهد به مباني اسلام ومذهب تشيع، توسط چند تن از علماي حوزه با محوريت آيت الله موسوي اردبيلي تاسيس گرديد. بنا به گفته ايشان در مشورت با اساتيد تعليم و تربيت از جمله استاد روزبه ، اولويت و اهميت آغاز امرتربيت ازمقطع دبستان محرز گرديد، اما با توجه به شرايط جامعه واحساس نياز به تربيت هرچه سريع تر متخصصيني متعهد، موسسين، مقطع راهنمايي را براي شروع فعاليت آموزشي انتخاب كردند. به اين ترتيب فعاليت آموزشي مدارس مفيد درسال 1351 آغازشد. در حال حاضر اين مجتمع داراي چهارده مدرسه مي باشد.جهت آشنایی بیشتر با این مجموعه ها اینجا را کلیک کنید مجتمع در پي علاقه و نياز ديرين خود براي تكميل حلقه تعليم و تربيت رسمي و احداث دبستان در شهريور ماه سال 1385 گروه كودك مفيد را تاسيس نمود. اين گروه فعاليت خود را با همكاري كارشناسان خانه خلاقيت كودكان هفت سنگ آغازكرد. گروه هفت سنگ جمعي از كارشناسان و مربيان علاقه مند به سبك يادگيري مبتني بر«آزادي انتخاب » و «اعتماد به كودك» را در بر مي گيرد كه به طور مستقل فعاليت مي كنند.

اهم برنامه و فعاليت هاي گروه كودك در طول سال های 1385 تا 1388 به شرح زیر است

ماموريت : زمينه سازي در مجتمع آموزشي مفيد براي ورود به حيطه فعاليت هاي آموزشي كودك

چشم انداز: تاسيس مراكزرسمي آموزش كودك

مخاطب : كودكان زير 12 سال خانواده مفيد شامل: فرزندان كاركنان، فرزندان فارغ التحصيلان، خواهران و برادران دانش آموزان مدارس مفيد

فعاليت ها:

اجراي بيش از 10 نوبت اردوي بازي خلاق براي خانواده مفيد و ساير مجتمع هاي آموزشي در تهران و شهرستان ها.

اجراي 2 دوره ي جنگ شاد روستا در همراهي با اردوي جهادي دبيرستان مفيد با همكاري دانش آموزان دبيرستان در اليگودرز(لرستان) و بروجن(چهارمهال و بختياري).

پيگيري سخت افزاري ونرم افزاري طراحي و تاسيس دبستان مفيد.

اطلاع رساني ادبيات آموزش كودك به عنوان نظام آموزشي متفاوت با ادبيات نظام آموزشي راهنمايي و دبيرستان هاي موجود مفيد با استفاده ازروشهاي مختلف ازجمله سايت گروه كودك و مجلات خانواده مفيد و گام.

راه اندازي مركز مشاوره كودك براي خانواده مفيد.

نظرسنجي هاي منظم و كارشناسي كليه برنامه ها و بررسي علمي نتايج و مشاهدات.

برگزاري جلسات منظم نقد و بررسي فعاليت ها با حضور اعضا و كارشناسان گروه هفت سنگ براساس ماموريت و چشم انداز گروه كودك مفيد.

گروه كودك درسال هاي 1385 تا 1387 به عنوان يك واحد مستقل در ستاد مجتمع و از تيرماه 1387 به عنوان يكي از زيرمجموعه هاي دفتر مطالعات و پژوهش مجتمع آموزشي مفيد فعاليت نمود. اين گروه در سال 1388 با تاسيس این دبستان به فعاليت خود پايان داد.

مکان دبستان مفید در ابتدای تاسیس تا پایان سال تحصیلی 92-91 به مدت چهار سال در این نشانی فعالیت می کرد : خیابان شریعتی – پایین تر از حسینیه ارشاد – خیابان کوشا – میدان جوانان – خیابان شهید وزیری پور- نبش خیابان شمشاد.

از تابستان سال 92 محل دبستان به نشانی جدید منتقل شده است.