گزارش فعالیت های مدرسه مجازی مفید یادگار امام

        گزارش فعالیت های مدرسه مجازی

           ((دبیرستان دوره اول مفید- یادگار امام))

با سلام و آرزوی صحت و سلامتی،  گزارش حاضر مجموعه ای از فعالیت های دبیرستان دوره اول مفید (یادگار امام) را در دوران تعطیلات پیشگیری از بیماری کوئید-19 ارائه می دهد.

سال تحصیلی 99-1398 با توجه به پیش آمد شرایط جدید و تعطیلات کاملا غیر قابل پیش بینی، سالی متفاوت را در عرضه آموزش مجازی و از راه دور برای دبیرستان دوره اول مفید یادگار رقم زد. مسئولین مجموعه حاضر، همواره در پی ایجاد شرایطی جدید برای آموزش های نوین مجازی و جاری نمودن آنها می کوشیدند اما باید خاطر نشان کرد که تهدید تعطیلات کرونایی به واقع فرصتی بی نظیر برای این مجموعه در راستای پیشرفت سریع و چشم گیر در استفاده از راهبردهای آموزش مجازی فراهم ساخت.

از ابتدای اسفند ماه که تعطیلات کرونا به صورت جدی شروع گردید، مسئولین و معلمین مدرسه بلافاصله در پی برگزاری کلاسها و پیشبرد اهداف آموزشی خود از طرق مختلف برآمدند. لازم به ذکر است که با توجه به تعطیلات آبان ماه و دی ماه گذشته، مسئولین مدرسه آمادگی نسبی را برای شروع فعالیت های مجازی و از راه دور تدارک دیده بودند. استفاده از تجهیزات فیلم برداری در مدرسه و پخش آنلاین تدریس معلم در مدرسه از اولین قدم های ایشان در این راستا بود. تهیه ویدئوهای آفلاین تدریس، آماده سازی کاربرگ و بسته های متنوع آموزشی و پیگیری تکالیف و وضعیت دانش آموزان توسط معلمین از مهم ترین فعالیت های دبیران و کادر آموزشی در جهت ساخت مسیری با کیفیت برای آموزش مجازی بوده است.

الف- تدریس آنلاین:

کلاس های آنلاین یکی از مهم ترین ارکان آموزش در مدرسه مجازی از ایتدای اسفندماه بوده است. کلاس های آنلاین مدرسه به دو صورت ضبط و پخش آنلاین و همچنین استفاده از پلتفرم ((اسکای روم)) صورت پذیرفته است. لازم به ذکر است در ماه اسفند در مجموع نزدیک به 200 ساعت، در نوروز 1399 نزدیک به 40 ساعت و از 16 فروردین ماه روزانه 42 ساعت کلاس آنلاین در مدرسه مجازی مفید  یادگار برگزار می گردد به گونه ای که هر دانش آموز 4 زنگ کلاس آنلاین را تجربه می نماید. از نکات مهم قابل ذکر در برنامه هفتگی دانش آموزان، توجه به دروس کار و فناوری ، تربیت بدنی و هنر در جهت ایجاد نشاط هرچه بیشتر در برنامه درسی ایشان  می باشد.

((تصاویری از دبیران محترم- تدریس آنلاین))

 

گزارش_های_فعالیت_های_مدرسه_مجازی_یادگار

ب- ویدئوهای آفلاین:

بخشی خوبی از تدریس دبیران گرامی از طریق ضبط و ویرایش ویدئوهای آموزشی صورت  می گیرد. به گونه ای که ایشان از طرح درس خود با استفاده از تجهیزات کامپیوتری، ویدئویی ضبط نموده و در کانال های اطلاع رسانی مدرسه بارگذاری می نمایند. این ویدئوها در کانال اختصاصی آپارات دبیرستان دوره اول مفید و کانالهای پیام رسان تلگرام و بله مدرسه بارگذاری می شود.   دانش آموزان ملزم به مشاهده ویدئوهای آموزشی می باشند به طوری که بسیاری از کلاس های آنلاین برگزار شده مبتنی بر رفع اشکال از ویدئوهای آموزشی آفلاین می باشد. همچنین کلاسهای آنلاینی که در ساعات مقرر برگزار می شوند نیز ضبط شده و به صورت آفلاین در اختیار دانش آموزان قرار می گیرند. استمداد از ویدئوهای آفلاین می تواند بسیار مشکل گشا در مواقعی باشد که دانش آموزان با مشکلات اینترنت و ارتباط با کلاس آنلاین مواجه می گردند.

 

((برنامه هفتگی کلاس های آنلاین دانش آموزان دبیرستان دوره اول مفید))

باسمه تعالی  ارزیابی آموزشی مدرسه متوسطه دوره اول مفید ( یادگار امام) – اسفند ماه1398
پایه تحصیلی/دروس هفتم هشتم نهم
تربیت بدنی گیف حرکات نرمشی(8)-تصویر حرکات نرمشی(2)-فیلم(2)
عربی کلاس آنلاین(7)-آزمون(1)-کاربرگ(3)-   پاسخ آزمون(1) کاربرگ(7)-کلاس آنلاین(2)-                     کلاس آنلاین(1)- کلاس آفلاین (2)
ریاضی آزمون(3)-فیلم(2)- پاسخ آزمون(2) –  ارائه فیلمهای تدریس درآپارات(9)-                    کلاس آنلاین(13)-کاربرگ(5) کاربرگ(7)-کلاس آنلاین(1)- فیلم آفلاین (35) کاربرگ(8)-پاسخ آزمون(1) -پاسخ تکلیف(4)-جزوه(1) کلاس آنلاین(5)-فیلم(2)-
ادبیات پاسخ کاربرگ(5)-کلاس آنلاین(3) کلاس آنلاین(4)-آزمون(2)-فیلم(3)-  پاسخ آزمون(1)-

 کاربرگ (3)

کلاس آنلاین(5)-کاربرگ(5)-ارزیابی تکلیف(3)-جزوه(3)-
مطالعات مشاهده مستند(3) – کاربرگ(4) – کلاس آنلاین(7) آزمون (2) مشاهده مستند(3) – کاربرگ(4) – کلاس آنلاین(4) آزمون (1) مشاهده مستند(2) -کاربرگ(5)-جزوه(1)-فیلم(2)-  کلاس آنلاین(5) 
علوم کلاس آنلاین(4)-آزمون(2)-

 کاربرگ (2)- مشاهده مستند (1)

کلاس آنلاین(9)-کاربرگ(4)-آزمونک(1)- فیلم (4) کلاس آنلاین(10)-آزمونک(1)-

 کاربرگ (4)- فیلم (2)

زیست کلاس آنلاین(4)-کاربرگ(3)-کوئیز(1)-فیلم(1)- کلاس آنلاین(4)-کاربرگ(1)-کوئیز(1)-آزمون(2)-فعالیت1(پرسش)- فیلم (2) کلاس آنلاین(6)- فیلم (2)- کاربرگ (3)
قران ارزیابی تکلیف(2)-فعالیت(5)- کلاس آنلاین(1)- دریافت فایل صوتی (2)- ارزیابی روخوانی کاربرگ(3)-کوئیز(1)-کلاس آنلاین(2)- آزمون روخوانی- رصد جدول روخوانی فعالیت بازخوردی (1)- رصد جدول روخوانی (2)- فعالیت کتاب (2)
پیامهای اسمان کلاس آنلاین(6)-فیلم(1)- پروژه کتاب نماز کاربرگ(3)-کوئیز(1)-کلاس آنلاین(1)-فعالیت(1)-جزوه(1)- کاربرگ(3)-نمونه سوال(1)-فعالیت(5)-

مطالعه بیرونی (2)

هنر کاربرگ هنرهای تزئینی(1)- مشاهده فیلم و پروژه ساخت دست سازه (1)
کار وفناوری جزوه(4)-پروژه(2) پروژه(1)-کاربرگ (1) جزوه(2)-پروژه(3)-فیلم آموزشی(6)
زبان ترمی کلاس آنلاین(66)-کاربرگ(7)
خوشنویسی کاربرگ(2)    
رایانه فیلم(4) – کاربرگ(1) کلاس آنلاین(1)- پروژه ساخت فیلم (1)
جغرافی   کلاس آنلاین(2)-کاربرگ(1)-کوئیز(1)-آزمون(2)-  

پ- کاربرگها و تکالیف آموزشی:

یکی از عرصه هایی که دبیران محترم برای پیشبرد اهداف آموزشی خود بهره می برند، طراحی بسته نکالیف و کاربرگ های آموزشی است که به صورت روزانه و هفتگی در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد. میزان تکلیف مورد انتظار برای دانش آموزان به میزان ساعت هفتگی درس ایشان است و از این لحاظ مورد ارزیابی و سنجش قرار می گیرند. دانش آموزان عزیز تکالیف را از طریق سامانه مدبر و کانال های اطلاع رسانی تکالیف دریافت نموده و از طریق همان سامانه ها برای سنجش و ارزیابی باز ارسال می نمایند. در نهایت نتیجه تکالیف ارزیابی شده از طریق سامانه مدبر در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

ت) برگزاری آزمون های آنلاین و آفلاین:

دبیران محترم دبیرستان دوره اول مفید، سنجش دانش آموزان و ارزیابی یادگیری ایشان را از ارکان و بخش های مهم آموزش می دانند. به گونه ای که معتقدند هر بخشی از طرح درس ایشان باید مورد ارزیابی قرار گیرد. در فضای حال حاضر و مقتضیات مدرسه مجازی، دبیران، آزمون های خود را به صورت آفلاین در فضاهای ارتباطی با دانش آموزان و دریافت بازخورد از ایشان برگزار می نمایند. همچنین با استفاده از پلتفرم ((گوگل فرم)) و برخی نرم افزارهای دیگر مانند ((مودل)) و ((لرنیتو)) اقدام به برگزاری آزمون آنلاین و ارائه بازخورد سریع در اسرع وقت به دانش آموزان نموده اند.

ث) پیگیری و رصد دانش آموزان:

از بخش مهم و حائز اهمیت زحمات دبیران و کادر آموزشی دبیرستان مفید، پیگیری دانش آموزان برای جلوگیری از عقب ماندگی ناخواسته ایشان است. به گونه ای که در درجه اول حضور دانش آموزان در کلاس درس آنلاین حتما توسط معلمین ایشان بررسی می گردد و همچنین در صورتی که معلمین محترم راهنما دلیلی بر عقب ماندگی درسی دانش آموزی داشته باشند حتما با ایشان تماس گرفته و همچنین از طریق اولیا نگرانی مدرسه را از وضعیت درسی دانش آموز به اطلاع می رسانند. بستر ارتباط و پیگیری دانش آموزان حلقه بسیار مهم و حیاتی این روزهای دور از مدرسه تلقی می شود.

باسمه تعالی  ارزیابی آموزشی مدرسه متوسطه دوره اول مفید ( یادگار امام) -نوروز 1399
پایه تحصیلی/دروس هفتم هشتم نهم
تربیت بدنی فیلم اموزشی امادگی بدنی(6)-تصویر (8)
عربی فعالیت(2)-پلی کپی(1)-پروژه تلفیق با کار وفناوری-چهل سوال تستی- کلاس آنلاین (1)      فعالیت1(سنجش عربی 38 سوال)-تکمیل جدول صرف فعل  
ریاضی فیلم اموزشی ضرب توان ها(2)-پاسخنامه کاربرگ توان(5)-ارزیابی تکلیف(1)-حل تمرین کتاب-کاربرگ(2)-کاربرگ اختیاری توان وجذر(1)- کلاس آنلاین (2) پلی کپی جذر- ویدئوهای آفلاین (10) فعالیت 1 (47 سوال ریاضی)-پاسخنامه معادله خط-فیلم اموزشی توان ونماد علمی(2)-کاربرگ توان و پاسخنامه(5)-حل تمرین کتاب- کلاس آنلاین (2)
ادبیات کاربرگ(1)-فعالیت نگارش(1)-

 کلاس آنلاین (1)

فعالیت3(حکایت سعدی) کاربرگ1(آرش کمانگیر)-فعالیت1(حکایت و تست)-فعالیت نگارش(1)-فعالیت اضافه(2)                           گزارش ارزیابی تکلیف(8)-

کلاس آنلاین (1)

مطالعات تهیه فیلم کوتاه از کسب مهارتهای منزل-تهیه قصه تاریخی از ایران باستان-توضیح درباره نام کوچک خود یا پدر با ارائه های دلخواه- کلاس آنلاین (1)  کاریرگ1(رسانه ها وارتباطات)-مستند آموزشی(1)- کلاس آنلاین (1)  کاریرگ1(دین و دموکراسی)-فعالیت1(خلاصه نویسی)-مسابقه هیستوپلوتیک-گزارش ارزیابی کاربرگ(4)- کلاس آنلاین (1)
علوم تجربی پلی کپی(2)-پروژه تحقیق در مورد انرژیهای تجدید پذیر- کلاس آنلاین (2) کاربرگ مغناطیس و ساخت پوستراز مفاهیم نور- کلاس آنلاین (2) کاربرگ های فشار و ساخت پوستراز مفاهیم نجوم-  فیلم اموزشی مستند فضا-

 کلاس آنلاین (2)

زیست ارسال اثرکمپین ملی سلامت-

کلاس آنلاین (2)

ارسال اثرکمپین ملی سلامت-

کلاس آنلاین (2)

ارسال اثرکمپین ملی سلامت-

کلاس آنلاین (2)

قران مهلت جبرانی برای ارسال تکالیف روخوانی قران کریم (تلاوت نور+ ارسال سه فایل صوتی قرائت در منزل)-داستان حضرت موسی( ع) بر اساس سوره قصص(ذکر شماره آیات+داستان+نکات کاربردی(مثبتی) )  کلاس آنلاین (1)-فعالیت تکلیف (1)
پیامهای اسمان کاربرگ درسهایی از نهج البلاغه(1)-

 کلاس آنلاین (1)

 فعالیت عمومی2(انشا از داستان حضرت موسی ع واشاره به ایات مربوطه در مورد داستان– فعالیت امتیازی2 کلاس آنلاین (1)- فعالیت تکلیف (1)
هنر فیلم آموزشی5(تکلیف ادیت عکس)
کار وفناوری پروژه گلدان( ارائه فیلم-امتیاز ویژه به زبان عربی)   گزارش از انجام فعالیتهای تعمیرگاهی بر روی خودرو
زبان ترمی  کلاس آنلاین (1)
رایانه فیلم اموزش اکسل(2)- کلاس آنلاین (1)  کلاس آنلاین (1)
جغرافی   فعالیت1(پرسش)- کلاس آنلاین (1)  
باسمه تعالی  ارزیابی آموزشی مدرسه متوسطه دوره اول مفید ( یادگار امام) –  16   الی 25  فروردین 1399

(بدون احتساب کلاس های آنلاین روزانه)

پایه تحصیلی/دروس هفتم هشتم نهم
تربیت بدنی ادامه فیلمهای آموزشی تمرینات آمادگی بدنی هر روز در کانال
عربی   تکلیف(چهارده شخص فعل مضارع) آزمون درس 7-خلاصه  قواعد درس7
ریاضی اعلام وضعیت تکالیف-جزوه توان وجذر-کاربرگ توان وجذر-حل تمرین کتاب-آزمون جذر ومعادله-فیلم بردار و مختصات-کاربرگ بردار-حل تمرین کتاب-فیلم(حل کاربرگ)-فیلم جذر دقیق وتقریبی کاربرگ های آموزشی ویدئو آفلاین (30 عدد)- آزمون آنلاین  تکلیف معادله خط و ارزیابی آن-آزمون از تکالیف نوروز-پاسخنامه تکالیف عید- آزمون فصل توان و احتمال
ادبیات کاربرک آموزشی (2)  فعالیت و کاربرگ (2) کلاس مشترک با حضور مهمان-جزوه مبحث قید- کاربرگ و فعالیت (2)
مطالعات کلاس مشترک با حضور مهمان-تکلیف(اجتماعی شو)- فعلیت آموزشی(1) ارائه منابع جشنواره وطنم به همراه سه ویدئوی آموزشی-آزمونک فصل4-آزمون ارایه سوالات تستی برای آزمون‌های ورودی-آزمونک از فصل10و11-آزمون
علوم آزمون آنلاین- کاربرگ آموزشی (1) ویدئوی آموزشی سایه و نیم سایه- کاربرگ آموزشی (1) ویدئوی آموزشی گشتاور و اهرم-

کاربرگ آموزشی (1)

زیست لایو اینستا گروه محیط زیست(2)-

آزمون انلاین

لایو اینستا گروه محیط زیست2-آزمون آنلاین لایو اینستا گروه محیط زیست2
قران اعلام وضعیت تکالیف حل تمرین کتاب(4صفحه)-تکلیف (روخوانی)- تکلیف( روانخوانی قرآن )
پیامهای اسمان فعالیت کتاب درسی (1)  پرسش(درس8و9و10) تکلیف(ویژگیهای دوست مطلوب)تکلیف(فعالیتهای کتاب درسی)
هنر تکلیف درس گرافیک-تکلیف درس هنرهای تزیینی
زبان ترمی فعالیت های آموزشی زبان ترمی فعالیت های آموزشی زبان ترمی فعالیت های آموزشی زبان ترمی
رایانه فعالیت آموزشی در قالب پلتفرم آنلاین   
جغرافی   تکلیف(پازل نقشۀ کشورهای اروپایی)  

 

ج) روحیه بخشی و امیدبخشی در شرایط پیشگیری از بیماری:

شرایط همه گیری بیماری مستلزم آن شد که دانش آموزان وقت بسیاری را در منزل و در کنار خانواده سپری نمایند. پر واضح است که دوری از محیط پر از نشاط مدرسه و دوستان می تواند در دراز مدت برای ایشان کسل کننده و ملال آور باشد. مسئولین دبیرستان دوره اول مفید (یادگار) بر آن شدند هر چند از راه دور شرایطی فرح بخش را برای دانش آموزان فراهم آورند.

در بعد آموزشی نگاه به دروس متنوع از جمله تربیت بدنی، کار و فناوری و هنر و قرار دادن این دروس در برنامه مدون هفتگی را می توان از قدم های آموزشی جهت ایجاد نشاط بیشتر در برنامه هفتگی دانش آموزان نام برد.

ایام تعطیلات کرونا همچنین با مناسب های بسیار مهم مذهبی و معنوی مصادف گردیده است. از مهم ترین مناسبت های ذکر شده، ولادت حضرت صاحب الزمان (عج) را می توان ذکر نمود. در این راستا، مدرسه برنامه های تبلیغاتی و یادآوری ایام مناسبتی را در کانال های ارتباطی خود در جهت ایجاد نشاط در شرایط پیشگیری از بیماری در دستور کار خود دارد. از مهم ترین برنامه های ذکر شده برگزاری جشن میلاد حضرت ولی عصر (عج) به صورت آنلاین در فضای زنده اپلیکیشن اینستاگرام بود.

 

((مراسم نیمه شعبان و پخش مجازی از صفحه اینستاگرام))

 

 

((مراسم نیمه شعبان و پخش مجازی از صفحه اینستاگرام))

در همین راستا، دانش آموزان بخش هایی از خاطرات گذشته مدرسه را از طریق کانال های اطلاع رسانی مدرسه مشاهده نمودند. مشاهده تصاویر قدیمی از مدرسه و دبیران مدرسه برای ایشان جذاب و دیدنی می نمود.

ارتباط موثر دبیران نیز در روزهای تعطیلی پیش آمده از جمله ارکان مهم روحیه بخشی و ایجاد نشاط در بین دانش آموزان است. از جمله ایشان می توان به دانش آموزان پایه نهم اشاره نمود که در آستانه انتخاب رشته تحصیلی نیاز به مشاوره های فردی و دسته جمعی موثر دارند. دانش آموزان در ساعت هدایت تحصیلی به طور خاص با همراهی دبیرشان در فضای مجازی ارتباط گرفته و مشاوره تحصیلی در زمینه انتخاب رشته برای ایشان به انجام می رسد.

فعالیت های دسته جمعی و اجتماعی دانش آموزان در فضای مدرسه از مهیج ترین ساعات روز ایشان را تشکیل می دهد. در شرایط حاضر نیز دانش آموزان در فضای مجازی با همراهی معلمین راهنما و یا معلمینشان به گپ و گفت و مباحثه می پردازند. به عنوان مثال می توان گردهمایی دسته جمعی نوروزی دانش آموزان، عصرانه های مجازی درس مطالعات اجتماعی و عصرانه های شعر خوانی درس ادبیات را نام برد. همچنین شوراهای دانش آموزی پایه های مختلف تحصیلی به فعالیت خود در فضای مجازی ادامه داده اند و با برگزاری جلسات مجازی، موضوعات دوره خود را با معلمین محترمشان در میان میگذارند.

برنامه ریزی برای جلسات دانش افزایی برای اولیای محترم به عنوان یکی از ارکان اصلی خانواده مفید از جمله برنامه های مسئولین محترم مدرسه مجازی در ایام تعطیلات پیشگیری از بیماری می باشد. در حال حاضر و با توجه به ارتباط با اولیا و بازارهای گرفته شده از ایشان ، مدرسه در حال طراحی کارگاه های دانش افزایی ویژه اولیا متناسب با ایام کرونایی و مدیریت تربیتی حضور دانش آموزان در منزل می باشد. از جمله برنامه های ارائه گردیده تا کنون می توان به ارائه فیلم آفلاین سخنرانی و دریافت بازخورد از اولیا و همچنین برگزاری جلسه دانش افزایی مجازی مرتبط با هدایت تحصیلی دانش آموزان اشاره نمود.

((جلسه دانش افزایی مجازی))

چ) برنامه های ماه مبارک رمضان:

هم زمان با فرا رسیدن ماه مبارک , بخش آموزش مدرسه در حال برنامه ریزی ویژه کلاس های درس در این ایام  می باشد . هم چنین گروه های آموزشی به کمک شوراهای دانش آموزی با کمک و هم فکری در فضای مجازی در حال طراحی برنامه های مجازی قرآنی و مذهبی متناسب با ایام , برگزاری جشن های مجازی و جشن عبودیت پایه هفتم و مراسم مجازی روز معلم می باشند. 

ح) کادر و مسئولین دبیرستان:

در دوران تعطیلات پیشگیری از بیماری کوئید-19، کادر و مسئولین محترم مدرسه بلافاصله با همه توان و احساس مسئولیت در همه عرصه هایی که توانمندی ارائه می داشتند حاضر گشته و هر یک سهمی به سزا در این عرصه ایفا نمودند. به گونه ای که حتی جمعی از همکاران با تغییر مسئولیت در وضعیت جدید به همراهی و کمک با تیم پشتیبان مدرسه مجازی پرداخته اند. وضعیت سلامتی همکاران و پیشنهاد به دورکاری برای ایشان در اولویت بوده تا با توجه به شرایط قرنطینه کمترین حضور را در مدرسه بهم رسانند.

شوراهای مدرسه هفته ای 2 روز حداقل به مدت 2 ساعت به صورت مجازی برگزار می گردد و به وضعیت کلی مدرسه مجازی و دغدغه ها و بهبود هر چه بالاتر کیفیت فعالیت های دبیرستان می پردازد. مسئولین مدرسه به صورت مرتب در بازه های روزانه، هفتگی و ماهانه به ارائه گزارش از فعالیت های خود در بستر مجازی برای همگی همکاران می پردازند.

مسئولین و کادر آموزشی دبیرستان دوره اول مفید، تمامی تلاش خود را در این مدت به کار گرفته اند تا با کیفیت ترین فضای آموزشی را با همه مشکلات زیرساختی و فرهنگی و ارتباطی برای دانش آموزان عزیز فراهم آورند. در حال حاضر مفتخریم که بر نقطه ای ایستاده ایم که در شرایطی پایدار و با آرامش خوبی برای دانش آموزان عزیز و اولیای گرامی و دبیران محترم، فضای آموزش مجازی را به پیش می بریم تا با پایان این تعطیلات پیشگیری از بیماری کوئید-19 توانسته باشیم قدم بزرگی در جهت آموزش و یادگیری دانش آموزان برداشته باشیم.

با هماهنگی مسئولین و کادر محترم آموزشی دبیرستان، طرح دروس معلمین گرامی با استفاده از همه راهبردهای آموزشی تا نیمه اردیبهشت ماه تکمیل می گردد و در زمان باقیمانده تا امتحانات پایان سال، معلمین گرامی به رفع اشکال و تکمیل یادگیری دانش آموزان خواهند پرداخت.

امید است با کمک خداوند متعال، و تلاش های ارزشمند دبیران گرامی و همراهی بی نظیر دانش آموزان و اولیای محترمشان، برگی ارزشمند از پیشرفت در زمینه آموزش مجازی و از  راه دور را در دفتر خاطرات دبیرستان دوره اول مفید یادگار ثبت نماییم.

تقدیم احترامات

دبیرستان دوره اول مفید (یادگار امام)

 

سایر مسیر های ارتباطی‌های ارتباطی مدرسه:
#اینستاگرام ؛
https://www.instagram.com/mofidschool
پیام رسان #بله ؛
https://ble.im/mofid1m2

پیام‌رسان #تلگرام
@Mofid1M2